معرفی هپکو

 

شرکت هپکو، اَبَرشرکت ایرانی (Corporation) در حوزهٔ صنایع سنگین در ایران و خاورمیانه است و به عنوان اولین و بزرگترین شرکت تخصصی در حوزه تولید صنایع سنگین (سازندهٔ ماشین آلات و تجهیزات سنگین) در سطح منطقه، افتخار دارد در طی نزدیک به 50 سال فعالیت خود در حوزه طراحی و تولید انواع ماشین آلات راهسازی، معدنی و شهری بالغ بر 40 هزار دستگاه مشتمل بر 160 مدل را طراحی یا به صورت تحت لیسانس تولید نماید و توانسته سهم بزرگی از ماشین آلات مورد نیاز کشور را تأمین و به عنوان برند مطرح در این حوزه شناخته شود. همچنین با بهره مندی از پتانسیل و ظرفیت های موجود و بکارگیری بهینه از توان فنی (تکنیکی) و فناوری (تکنولوژيكی) بالا و بهره مندی از امکانات و تجهیزات پیشرفته و منحصر بفرد، توانسته است علاوه بر تولید ماشین آلات راهسازی و معدنی، گام های بلندی در جهت مشارکت در انجام پروژه های بین المللی و ملی (علی الخصوص صنایع نیروگاهی، صنایع نفت و گاز، صنایع فولاد ومس و بنادر و… ) بردارد که در همین راستا بالغ بر 100 هزار تن انواع پروژه های صنعتی بزرگ را اجرا نموده است.

در مجتمع هپکو، خط تولید به تجهیزات پیشرفته شامل ابزارآلات برشکاری، جوشکاری، ماشین‌آلات فرزکاری، ربات‌های صنعتی و همچنین دستگاه‌های CNC مجهز است. ظرفیت موجود به هپکو اجازه می‌دهد ۳۰۰۰ دستگاه تا حداکثر ۴۸۰۰ دستگاه از ماشین‌آلات مختلف را تولید کند و ۲۰۰۰۰ تن تجهیزات در سال بسازد.

طراحی، تولید و تأمین انواع ماشین آلات کشاورزی از قبیل انواع تراکتور و کمباین، ترانسپورتر و … یکی دیگر از افتخارات شرکت هپکو می باشد که با همکاری برندهای مطرح جهانی در طول چند دهه فعالیت صورت پذیرفته است.

شرکت هپکو همواره طی دوران فعالیت خود به عنوان یکی از شرکتهای تأثیرگذار برای کشور افتخارآفرین بوده است. در دوران دفاع مقدس نیز با تولید انواع تجهیزات و ماشین آلات تخصصی از قبیل نی کوب، بلدوزر عملیاتی، بیل های لایروب و غیره در پشتیبانی از دفاع مقدس نقش آفرینی موثری کرده است.

 مشارکت موثر و قابل تحسین در پروژه های بزرگ شهری، معدنی و راهسازی  از قبیل ساخت سازه های آزاد راه خرم آباد-پل زال، طراحی و ساخت انواع تجهیزات برای نیروگاه ها و سدهای کشور، مشارکت فعال در صنایع فولاد و صنایع مس و صنعت ریلی کشور، حضور پر رنگ در ساخت انواع جرثقیل ها و تجهیزات کرین های دریایی و بالابرهای بزرگ و… بخش دیگری از افتخارات این شرکت است.

به‌علاوه این، شرکت هپکو توانسته سهم مناسبی در تولید انواع واگن‌ها، انواع کامیون‌ها، انواع لیفتراک‌ها، تجهیزات و ماشین‌آلات  معادن، تجهیزات حفاری، تجهیزات فناوری هسته‌ای، تجهیزات صنایع نفت‌ و گاز و تجهیزات بنادر به‌ دست‌ آورد.

ارائه خدمات پس از فروش گسترده با فعال کردن نمایندگی های گسترده در سطح کشور و توجه خاص به مقوله آموزش با تأسیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی هپکو، ارائه خدمات مشاوره بخش دیگری از فعالیتهای شرکت هپکو می باشد.

 این شرکت به مقوله مسئولیت اجتماعی نیز توجه ویژه داشته و کسب جایزه صنعت سبز و واحد نمونه زیست محیطی از جمله فعالیت های اجتماعی هپکو می باشد. همچنین در سال 1381 اولین باشگاه رسمی فرهنگی ورزشی استان مرکزی را تأسیس نمود که مردم منطقه در کنار پرسنل هپکو از امکانات آن استفاده می نمایند. در همین راستا باشگاه فرهنگی ورزشی هپکو دارای قدیمی ترین تیم هندبال کشور و لیگ برتر بوده است./

 

هپکو نماد سازندگی و آبادانی

هپکو، 40 سال خدمت و افتخار

هپکو پلی بسوی اعتلا در صنعت کشور

هپکو تجلی علم و عمل در صنعت

هپکو، تولید ملی، افتخار ملی

هپکو مأمن تعهد و تخصص